Northern Alberta Curling Association

Neil Moher Junior Bonspiel

Draw Schedule

Draw Number Date & Time
A - Friday 1/5/2018 5:00 PM
B - Friday 1/5/2018 8:00 PM
C - Saturday 1/6/2018 10:00 AM
D - Saturday 1/6/2018 1:00 PM
E - Saturday 1/6/2018 4:00 PM
F - Sunday 1/7/2018 10:00 AM
G - Sunday 1/7/2018 1:30 PM

View Team Rosters

A Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreA - Friday Division 1 - Kieron McClarty - CrestwoodDivision 1 - Amy Haberstock - Spruce Grove1/5/2018 5:00 PM
ScoreA - Friday Division 1 - Anna Bakos - St. AlbertDivision 1 - Joely Zimmer - Ellerslie1/5/2018 5:00 PM
ScoreA - Friday Division 1 - Josh Fenwick - ThistleDivision 1 - Cadenz Matter - Beaumont1/5/2018 5:00 PM
ScoreA - Friday Division 1 - Alyssa Nedohin - Sherwood ParkDivision 1 - Ariel Diduck - Thistle1/5/2018 5:00 PM
ScoreA - Friday Division 1 - Allie Iskiw - EllerslieDivision 1 - Corey Ly - Ottewell1/5/2018 5:00 PM
ScoreA - Friday Division 2 - Anna Smith - St. AlbertDivision 2 - Denver Suttie - Ellerslie1/5/2018 5:00 PM
ScoreA - Friday Division 2 - Tori Hartwell - Sherwood ParkDivision 2 - Antonio Chemello - Salisbury High1/5/2018 5:00 PM
ScoreA - Friday Division 2 - Andrew Nowell - St. AlbertDivision 2 - Nathaniel Mascaluk - Rose City, Camrose1/5/2018 5:00 PM
ScoreB - FridayDivision 2 - Denver Suttie - EllerslieDivision 2 - Marcus Sawiak - Shamrock1/5/2018 8:00 PM
ScoreB - FridayDivision 2 - Colby Goulet-Barker - CrestwoodDivision 2 - Kristina Allen - Leduc1/5/2018 8:00 PM
ScoreB - FridayDivision 3 - Brianna Allen - LeducDivision 3 - Mackenzie Charbonneau - Leduc1/5/2018 8:00 PM
ScoreB - FridayDivision 3 - Josie Zimmerman - Rose City, CamroseDivision 3 - Kiren Scorah - Wetaskiwin1/5/2018 8:00 PM
ScoreB - FridayDivision 3 - Timothy Ginther - DayslandDivision 3 - Ethan Grabas - Shamrock/Crestwood1/5/2018 8:00 PM
ScoreB - FridayDivision 3 - Shane Kindred - ThistleDivision 3 - Ty Brodie - Ellerslie1/5/2018 8:00 PM
ScoreC - SaturdayDivision 1 - Kieron McClarty - CrestwoodDivision 1 - Joely Zimmer - Ellerslie1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 2 - Marcus Sawiak - ShamrockDivision 2 - Kristina Allen - Leduc1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 2 - Tori Hartwell - Sherwood ParkDivision 2 - Andrew Nowell - St. Albert1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Brianna Allen - LeducDivision 3 - Kiren Scorah - Wetaskiwin1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Ethan Grabas - Shamrock/CrestwoodDivision 3 - Ty Brodie - Ellerslie1/6/2018 10:00 AM
ScoreD - SaturdayDivision 1 - Joely Zimmer - EllerslieDivision 1 - Cadenz Matter - Beaumont1/6/2018 1:00 PM
ScoreD - SaturdayDivision 1 - Alyssa Nedohin - Sherwood ParkDivision 1 - Allie Iskiw - Ellerslie1/6/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayDivision 2 - Marcus Sawiak - ShamrockDivision 2 - Andrew Nowell - St. Albert1/6/2018 4:00 PM
ScoreE - SaturdayDivision 3 - Brianna Allen - LeducDivision 3 - Ty Brodie - Ellerslie1/6/2018 4:00 PM
ScoreF - SundayDivision 1 - Cadenz Matter - BeaumontDivision 1 - Alyssa Nedohin - Sherwood Park1/7/2018 10:00 AM

B Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreB - FridayDivision 2 - Anna Smith - St. AlbertDivision 2 - Antonio Chemello - Salisbury High1/5/2018 8:00 PM
ScoreC - SaturdayDivision 1 - Amy Haberstock - Spruce GroveDivision 1 - Anna Bakos - St. Albert1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Mackenzie Charbonneau - LeducDivision 3 - Josie Zimmerman - Rose City, Camrose1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Josie Zimmerman - Rose City, CamroseDivision 3 - Mackenzie Charbonneau - Leduc1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Mackenzie Charbonneau - LeducDivision 3 - Josie Zimmerman - Rose City, Camrose1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Timothy Ginther - DayslandDivision 3 - Shane Kindred - Thistle1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Mackenzie Charbonneau - LeducDivision 3 - Josie Zimmerman - Rose City, Camrose1/6/2018 10:00 AM
ScoreC - SaturdayDivision 3 - Josie Zimmerman - Rose City, CamroseDivision 3 - Mackenzie Charbonneau - Leduc1/6/2018 10:00 AM
ScoreD - SaturdayDivision 1 - Anna Bakos - St. AlbertDivision 1 - Josh Fenwick - Thistle1/6/2018 1:00 PM
ScoreD - SaturdayDivision 1 - Corey Ly - OttewellDivision 1 - Ariel Diduck - Thistle1/6/2018 1:00 PM
ScoreD - SaturdayDivision 2 - Colby Goulet-Barker - CrestwoodDivision 2 - Nathaniel Mascaluk - Rose City, Camrose1/6/2018 1:00 PM
ScoreD - SaturdayDivision 2 - Antonio Chemello - Salisbury HighDivision 2 - Denver Suttie - Ellerslie1/6/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayDivision 3 - Josie Zimmerman - Rose City, CamroseDivision 3 - Shane Kindred - Thistle1/6/2018 4:00 PM
ScoreG - SundayDivision 1 - Anna Bakos - St. AlbertDivision 1 - Corey Ly - Ottewell1/7/2018 1:30 PM
ScoreG - SundayDivision 2 - Denver Suttie - EllerslieDivision 2 - Nathaniel Mascaluk - Rose City, Camrose1/7/2018 1:30 PM

C Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreD - SaturdayDivision 3 - Ethan Grabas - Shamrock/CrestwoodDivision 3 - Kiren Scorah - Wetaskiwin1/6/2018 1:00 PM
ScoreD - SaturdayDivision 3 - Timothy Ginther - DayslandDivision 3 - Mackenzie Charbonneau - Leduc1/6/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayDivision 1 - Kieron McClarty - CrestwoodDivision 1 - Ariel Diduck - Thistle1/6/2018 4:00 PM
ScoreE - SaturdayDivision 2 - Kristina Allen - LeducDivision 2 - Tori Hartwell - Sherwood Park1/6/2018 4:00 PM
ScoreE - SaturdayDivision 1 - Allie Iskiw - EllerslieDivision 1 - Josh Fenwick - Thistle1/6/2018 4:00 PM
ScoreF - SundayDivision 1 - Amy Haberstock - Spruce GroveDivision 1 - Joely Zimmer - Ellerslie1/7/2018 10:00 AM
ScoreF - SundayDivision 2 - Anna Smith - St. AlbertDivision 2 - Tori Hartwell - Sherwood Park1/7/2018 10:00 AM
ScoreF - SundayDivision 2 - Antonio Chemello - Salisbury HighDivision 2 - Colby Goulet-Barker - Crestwood1/7/2018 10:00 AM
ScoreF - SundayDivision 1 - Kieron McClarty - CrestwoodDivision 1 - Allie Iskiw - Ellerslie1/7/2018 10:00 AM
ScoreG - SundayDivision 3 - Kiren Scorah - WetaskiwinDivision 3 - Timothy Ginther - Daysland1/7/2018 1:30 PM
ScoreG - SundayDivision 1 - Allie Iskiw - EllerslieDivision 1 - Joely Zimmer - Ellerslie1/7/2018 1:30 PM
ScoreG - SundayDivision 2 - Anna Smith - St. AlbertDivision 2 - Colby Goulet-Barker - Crestwood1/7/2018 1:30 PM