Northern Alberta Curling Association

U18 Boys & Girls Northern

Draw Schedule

Draw Number Date & Time
A - Thursday 2/8/2018 7:00 PM
B - Friday 2/9/2018 4:00 PM
C - Friday 2/9/2018 8:00 PM
D - Saturday 2/10/2018 9:00 AM
E - Saturday 2/10/2018 1:00 PM
F - Saturday (A Finals) 2/10/2018 5:00 PM
G - Sunday 2/11/2018 10:00 AM
H - Sunday (C Finals) 2/11/2018 2:00 PM

View Team Rosters

A Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreA - ThursdayAnthony Stewart - Rocky Mountain HouseZachary Davies - Saville2/8/2018 7:00 PM
ScoreA - ThursdayNicolas Oake - St. AlbertCalder Fadden - Oilsands - Fort McMurray2/8/2018 7:00 PM
ScoreA - ThursdayLane Missel - Sherwood ParkEthan Martin - Saville2/8/2018 7:00 PM
ScoreA - ThursdayRyan Jacques - SavilleAndrew Nowell - St. Albert2/8/2018 7:00 PM
ScoreA - ThursdayJillian Fash - SavilleKelsey Cygan - Sherwood Park2/8/2018 7:00 PM
ScoreA - ThursdayEmily Bartz - St. AlbertAlyssa Nedohin - Sherwood Park2/8/2018 7:00 PM
ScoreB - FridayEthan Chung - WarburgAaron Power - Saville2/9/2018 4:00 PM
ScoreB - FridayKaleb Melnyk - ShamrockBlake Erickson - Ellerslie2/9/2018 4:00 PM
ScoreB - FridayAnna Smith - St. AlbertJulia Bakos - Saville2/9/2018 4:00 PM
ScoreB - FridayAbby Marks - SavilleKyla Malcolm - Saville2/9/2018 4:00 PM
ScoreB - FridayAnthony Stewart - Rocky Mountain HouseNicolas Oake - St. Albert2/9/2018 4:00 PM
ScoreB - FridayLane Missel - Sherwood ParkRyan Jacques - Saville2/9/2018 4:00 PM
ScoreC - FridayJillian Fash - SavilleJoely Zimmer - Ellerslie2/9/2018 8:00 PM
ScoreC - FridayEmily Bartz - St. AlbertPaige Buchanan - Ellerslie2/9/2018 8:00 PM
ScoreD - SaturdayNicolas Oake - St. AlbertAaron Power - Saville2/10/2018 9:00 AM
ScoreD - SaturdayRyan Jacques - SavilleBlake Erickson - Ellerslie2/10/2018 9:00 AM
ScoreD - SaturdayJoely Zimmer - EllerslieAnna Smith - St. Albert2/10/2018 9:00 AM
ScoreD - SaturdayEmily Bartz - St. AlbertAbby Marks - Saville2/10/2018 9:00 AM
ScoreF - Saturday (A Finals)Anna Smith - St. AlbertAbby Marks - Saville2/10/2018 5:00 PM
ScoreF - Saturday (A Finals)Nicolas Oake - St. AlbertRyan Jacques - Saville2/10/2018 5:00 PM

B Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreC - FridayZachary Davies - SavilleEthan Martin - Saville2/9/2018 8:00 PM
ScoreC - FridayCalder Fadden - Oilsands - Fort McMurrayAndrew Nowell - St. Albert2/9/2018 8:00 PM
ScoreC - FridayAnthony Stewart - Rocky Mountain HouseLane Missel - Sherwood Park2/9/2018 8:00 PM
ScoreC - FridayEthan Chung - WarburgKaleb Melnyk - Shamrock2/9/2018 8:00 PM
ScoreD - SaturdayKelsey Cygan - Sherwood ParkJulia Bakos - Saville2/10/2018 9:00 AM
ScoreD - SaturdayAlyssa Nedohin - Sherwood ParkKyla Malcolm - Saville2/10/2018 9:00 AM
ScoreE - SaturdayEthan Martin - SavilleAaron Power - Saville2/10/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayLane Missel - Sherwood ParkBlake Erickson - Ellerslie2/10/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayAndrew Nowell - St. AlbertEthan Chung - Warburg2/10/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayJillian Fash - SavilleEmily Bartz - St. Albert2/10/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayJulia Bakos - SavillePaige Buchanan - Ellerslie2/10/2018 1:00 PM
ScoreE - SaturdayAlyssa Nedohin - Sherwood ParkJoely Zimmer - Ellerslie2/10/2018 1:00 PM
ScoreG - SundayAaron Power - SavilleLane Missel - Sherwood Park2/11/2018 10:00 AM
ScoreG - SundayAnna Smith - St. AlbertJulia Bakos - Saville2/11/2018 10:00 AM
ScoreG - SundayEthan Chung - WarburgNicolas Oake - St. Albert2/11/2018 10:00 AM
ScoreG - SundayAlyssa Nedohin - Sherwood ParkEmily Bartz - St. Albert2/11/2018 10:00 AM
ScoreH - Sunday (C Finals)Aaron Power - SavilleNicolas Oake - St. Albert2/11/2018 2:00 PM
ScoreH - Sunday (C Finals)Julia Bakos - SavilleAlyssa Nedohin - Sherwood Park2/11/2018 2:00 PM